គណៈប្រតិភូ គណបក្សយុវជនកម្ពុជា គោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រី វិសិដ្ឋ  ហ៊ុន សាន
ក្នុងឱកាសចូលរួមរំលែកមរណទុកដ៍ក្រៀមក្រំ ជាមួយក្រុមគ្រួសារសព ឯកឧត្តម អ្នកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋហ៊ុនសាន ដែលកំពុងតម្កល់ធ្វើបុណ្យ តាមប្រពៃណី នៅគេហដ្ឋាននោះ គណៈប្រតិភូ គណបក្សយុវជនកម្ពុជា ដឹកនាំដោយ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ពេជ្រ ស្រស់ បានអញ្ជើញគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ាឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាននៅព្រឹក ថ្ងៃទី ១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥។
ក្នុងវេលាពោរពេញដោយសមានទុក្ខនេះគណៈប្រតិភូគណបក្សយុវជនកម្ពុជាបានសម្តែងនូវសមានទុក្ខដ៏ក្រៀមក្រំចំពោះការទទួលមរណភាពនៃឯកឧត្តមអ្នកឧកញ៉ាឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋហ៊ុនសានរដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួងសាធារណការនិងដឹកជញ្ជូនដែលត្រូវជា បងប្រុសបង្កើតរបស់សម្តេចតេជោ និងបានចាត់ទុកមរណភាពនេះ គឺជាការបាត់បង់ នូវឥស្សរជនដ៏ឆ្នើម១រូប បិតា បិតាក្មេក និងជីតាប្រកបដោយព្រហ្មវិហារធម៌ និងបងប្រុសជាទីគោរពស្រឡាញ់បំផុតរបស់សម្តេចតេជោព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារសាច់ញាតិគួរឱ្យសោកសង្រេង   និងអាឡោះអាល័យ។ថ្វីត្បិតឯកឧត្តមអ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋបានលាចាកលោកនេះមែន តែគំរូវីរភាព និងស្នាដៃ បានដក់ជាប់ក្នុង ក្រឳបេះដូង ប្រជាពលរដ្ឋគ្រប់ៗរូប ព្រោះថាឯកឧត្តមអ្នកឧកញ៉ាបានលះបង់កម្លាំងកាយចិត្ត ប្រាជ្ញា ស្មារតី និងធនធានផ្ទាល់ខ្លួនជាច្រើន ចូលរួមចំណែក កសាងជាតិមាតុភូមិជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាល ក្រោមម្លប់សុខសន្តិភាព។
ជាមួយនឹងសមានទុក្ខដ៏សែនក្រៀមក្រំនេះគណៈប្រតិភូ គណបក្សយុវជនកម្ពុជា បានឧទ្ទិសបួងសួងដល់ដួងវិញ្ញាណក្ខន្ធ ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ាឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន បានសោយសុខក្នុងសុគតិភពកុំបីឃ្លៀងឃ្លាតឡើយ។